Ada Öyküleri

 75,00  48,75

Stokta Var

Yazar: Edmund White

Eser Başlığı: Ada Öyküleri

Çeviri: Roza Hakmen

Editör: Ahmet Güntan

Basım Bilgisi: 1. Basım — Mart 2017

Sayfa ve Cilt Bilgisi: 172 Sayfa | 13,5 cm. x 19,5 cm

Barkod: 9786055185862

Yazar:Edmund White
Kategoriler: Etiketler: , ,

Ada Öyküleri, ünlü Amerikalı yazar Edmund White’ın Türkçe’de yayımlanan ilk kitabı. Öyküler Girit’te ve yazarın üç yaz geçirdiği Büyükada’da geçiyor. Edmund White, kitaptaki dört öyküyü Türkiye okuru için özel olarak bir araya getirdi ve kitaba özel bir önsöz yazdı.

Edmund White, son 40 yıldır yaygınlaşan eşcinsel edebiyatın kurucularından olduğu kadar çağdaş dünya edebiyatının da çok önemli isimlerinden biri.

Hem yaşadığı eşcinsel hayatı – iyi ya da fena, meleksi ya da şeytani, onarıcı ya da kırıcı – bütün yönleri, duyguları, duyarlıkları, kimsenin yakalayamadığı şaşırtıcı ayrıntılarıyla korkusuzca gözleyen ve anlatan bir yazar – hatta kitapları bu korkusuz üslubuyla yalnız kendi ülkesinde değil, dünyanın bir çok ülkesinde eşcinseller için rehberlik görevi yapıyor.

Hem de (Amerika ile sınırlı olmayan) edebiyat bilgisi, beğenisi ile gücü Henry James’in hizasında değerlendirilen bir yazar. Kendi deyimiyle şeffaf bir dili amaçlayan ama her büyük romancı gibi çağının insanlık manzarasının bütün derinliğini taşıyan bir dil zenginliğine sahip.

— Ahmet Güntan